Naser Vllasi jep detaje drithëruese nga ditët e luftimeve në Koshare

23:25 / 14 October 2022

I ftuar në emisionin N’Konak me Islam Morinën, ish-komandanti i Njësisë Cobra, të UÇK-së, ka dhënë detaje nga luftimet në Koshare si dhe rënien e komandantit Sali Çekaj.

Vllasi ka thënë se gjatë luftimeve ka pasur raste kur edhe nuk është dituar se kush me kë po lufton, madje ai thotë se në disa raste i është dashur që të bëjë komunikim special në mënyrë që të mos dihej vendndodhja e tij e saktë, duke treguar se në dy raste është shëtënë në të edhe nga njësitet e vijës së dytë në Koshare.

Ai ka rrëfyr se si ka mbetur kufoma e Sali Çekajt, tri ditë pa u tërhequr dhe se si e kishte kuptuar se Çekaj kishte rënë, ku edhe kishte shkuar për ta tërhequr atë, duke treguar se kush ishte ushatri i parë që pati kontakt me kufomën e “Veteranit” dhe se ku i kishte plagët./Gazeta Infokus/

Ndiqeni emisionin e plotë në vijim: