Ndërron jetë ish ushtari i UÇK-së Gzim Plakaj

14:04 / 22 July 2021

Sot ka ndërruar jetë ish luftëtari i lirisë, Gzim Plakaj.

Lajmin e ka bërë të ditur njëri nga shokët e tij të luftës nëpërmjet një statusi në FacebooK.

“Njoftojme Bashkeluftetaret e UCK se se ka nderuar jete bashkeluftetari Gzim Plakaj!
Qofte i perjetshem kujtimi shok! Lavdi jetes dhe vepres !”, ka shkruar njëri nga shokët e Plakajt.